217219397

برج خنک کننده اتمسفریک

برج خنک کننده اتمسفریک

این نوع کولینگ در دو نوع تولید می گردد:

خشک و مرطوب

برج خنک کننده اتمسفریک خشک

این نوع برج تحت عنوان واحد (ACC (Air Cooler Condenser) در بسیاری از صنایع کاربرد زیادی دارند.

این نوع برج ها عموماً حرارت آب را از دمای های بالا به نزدیکی دمای خشک محیط کاهش می دهند. در بسیاری از موارد در مناطقی که جریان آزاد هوا بسیار زیاد و با شدت در حال وزیدن می باشد از این سیستم ها استفاده می شود.

برج خنک کننده اتمسفریک مرطوب

برج اتمسفریک مرطوب (Wet Atmospheric Cooling Tower) نیز قابلیت کاهش حرارت آب تا نزدیک دمای مرطوب را دارد.

در بسیاری از موارد این برج ها را در معرض مستقیم نور خورشید قرار نمی دهند تا گرمای خورشید مستقیما به آب و یا جریان هوای نزدیکی برج خنک کننده تاثیر منفی نگذارد.

برج خنک کننده اتمسفریک
برج خنک کننده اتمسفریک

در این برج ها به دلیل عدم استفاده از سیستم هوادهی منظم دارای دمای آب خروجی نامنظمی در فصول مختلف می باشند. و شاید همین عیب در مقایسه با سایر سیستم های هوادهی اجباری می باشد.

در بیشتر صنایع بزرگ کشور از این نوع برج ها با جریان طبیعی آزاد هوا استفاده می شود، این نوع برج ها عموماً از استراکچر بتنی ساخته شده و دارای یک سیستم پاشش آب کاملاً ابتدایی با نازل های کوچک طراحی می شوند.

به منظور ایجاد سطح انتقال حرارت در این مدل برج های خنک کننده از انواع چوب و سبد و پکینگ استفاده می شود.

در بسیاری از صنایع کشور که نیازمند طراحی دقیق سیستم تعبیه آب سرد نمی باشند از این نوع استفاده می شود. در صنایع مختلف دیگری همچون سیستم های اکسترودر و یا تزریق پلاستیک نیز از برج خنک کننده اتمسفریک استفاده می شود که بسیار کاربردی می باشد.

جهت دریافت اطلاعات در مورد برج خنک کننده مدار بسته اینجا را کلیک نمایید.

شرکت تنام سپاهان از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در حوزه ی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی آغاز نموده است . ما مفتخر آنیم که  ارزنده ترین خدمات را در زمینه ی برج خنک کننده برج خنک کننده بتنی ،  برج خنک کننده فایبرگلاس ،  برج خنک کننده گالوانیزه ،  برج خنک کننده مدار بسته  و خرید برج خنک کننده ،  به شما مشتریان عزیز ارائه دهیم.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.