217219397

نگهداری برج خنک کننده

نگهداری برج خنک کننده

در نگهداری برج خنک کننده نکات مهمی را می بایست رعایت نمود که در بهره وری و راندمان آن بسیار کمک می کند و می تواند عمر این دستگاه را بالا ببرد.

برخی از نکات مهمی که می توان به آن اشاره کرد عبارتند از :

بررسی ماهیانه برج خنک کننده: 

رسوب، لایه و گل و لای می تواند سبب تجمع میکروب ها و تسریع رشد آن ها می شود. بررسی منظم به شما کمک می کند تا زمان مناسب و مشخص پاکسازی را تعیین کنید.

پاکسازی حوضچه : 

اگر رسوب ها را در این محل مشاهده کردید باید حوض را سریعاً پاکسازی کنید و نظافت کولینگ تاور حذف آلاینده ها بدون نیاز به تخلیه یا خاموش کردن سیستم را تسهیل می کند.

رسوب زدایی پکینگ ها :

پکینگ کولینگ تاور محیط بسیار مناسبی را برای رشد باکتری ها فراهم می کند. یک رسوب زدا ذرات معدنی و رسوب ها را که ممکن است میکروب ها در آن ها وجود داشته باشند را حل کرده و سطح را برای پاکسازی آماده می کند.

پاک سازی پکینگ ها :

پاک کردن پکینگ های برج هنگامی که با مواد مناسب استفاده شود می تواند تمامی آلودگی ها و ذرات و باکتری های موجود در آن ها را حذف کند.

ضدعفونی : کولینگ تاورها محل بسیار مناسبی برای رشد باکتری ها هستند و همین امر باعث اهمیت بیشتر پاکسازی آن و حذف مواد مفید برای تسریع رشد میکروب ها می شود. با ضد عفونی کردن آن می توانیم ۹% ذات الریه لژیونلا را از بین ببریم.

استفاده از تجهیزات مناسب :

در نگهداری برج خنک کننده قبل از شروع کار روش های نگهداری را ارزیابی و تعیین کنید. انتخاب تجهیزات مناسب می تواند سبب تسهیل فرآیند و کاهش مدت خاموشی سیستم شود. پاکسازی کولینگ تاور الزاماً نباید کاری طولانی و سخت باشد.

امروزه ابزاری مانند وکیوم های کولینگ تاور و پاک کننده های پکینگ برج که برای پاکسازی و رسوب زدایی اسفاده می شوند روش های کاربردی هستند که بدون خاموش کردن سیستم می توان از آنها استفاده کرد.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.