217219397

برج خنک کننده هیبریدی

برج خنک کننده هیبریدی

ترکیب دو برج خنک کننده مدار باز و برج خنک کننده مدار بسته را برج خنک کننده هیبریدی می نامند.

بهترین مزیتی که این نوع برج دارد بهینه سازی مصرف آب است.

هنگام شب و یا زمانهایی که دمای هوا پایین است، کولینگ خشک کار می کند ولی در ساعاتی که هوا گرم است، آب بر روی کویل پاشیده می شود و از هر دو نوع انتقال نهان و محسوس جهت سرمایش سیال خنک شونده بهره گیری می شود.

در برج خنک کننده هیبریدی پروانه در قسمت فوقانی قرار گرفته است و هوا در ارتفاع بلند برج به جریان می اندازد. در قسمت خشک مسیری از کویل قرار گرفته است که آب سیستم ابتدا در آن به جریان درآمده همزمان هوا از روی کویل ها عبور کرده و دمای آب را تا نزدیکی دمای خشک پائین می آورد.

بعد از آن  همین آب در قسمت پایین اسپری شده و با مکانیزم تبخیر به نزدیک دمای مرطوب می رسد و از قسمت حوضچه برج خنک کننده به سیستم پمپ می شود.

برج خنک کننده هیبریدی ترکیبی مناسب از خنک کننده تر و خشک را است که تاثیر مثبتی بر محیط زیست دارد و ملزومات زیست محیطی را دارا می باشد.

این برج خنک کننده کاهش تبخیر آب و در نتیجه کاهش خروج بخار را به دنبال دارند که مخصوصا در آب و هوای مرطوب سرد و در زمستان از یخ زدن و آلودگی محیطی جلوگیری می شود. حذف بخار به خصوص در مناطق شهری، مناطق صنعتی و نزدیک به جاده هایی با قابلیت انجماد بسیار سودمند است. این نوع کولینگ مصرف آب را کمتر کرده  و میزان خنک کاری مورد نیاز مشتری را فراهم می کند.

کاربرد برج خنک کننده هیبریدی:

  • صنایع انرژی
  • صنعت پتروشیمی
  • صنایع شیمیایی
  • متالورژی
  • صنعت پلاستیک و لاستیک
  • صنعت کاغذ
  • صنعت تولید

جهت آشنایی با برج خنک کننده مدار باز اینجا را کلیک نمایید

شرکت تنام سپاهان از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در حوزه ی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی آغاز نموده است . ما مفتخر آنیم که  ارزنده ترین خدمات را در زمینه ی برج خنک کننده ، برج  خنک کننده بتنی ،  برج خنک کننده فایبرگلاس ،  برج خنک کننده گالوانیزه ،  برج خنک کننده مدار بسته  و خرید برج خنک کننده ،  به شما مشتریان عزیز ارائه دهیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.