نحوه طراحی برج خنک کننده

نحوه طراحی برج خنک کننده

یکی از چالش های مهم در انتخاب برج خنک کننده همیشه این بوده که چه نوع کولینگی برای سیستم ما کارایی دارد .

بازدهی و هزینه خرید برج خنک کننده از مسائلی می باشند تا ما بخواهیم بهترین برج خنک کننده را انتخاب کنیم تا بعد از خرید این اطمینان را داشته باشیم که این کولینگ واقعاً کارایی لازم برای سیستم ما داشته باشد و ما را از خرید خود پشیمان ننماید.

آیتم های زیادی در انتخاب برج خنک کننده برای ما مهم می باشد که باید قبل از تهیه برج خنک کننده آن ها را مد نظر داشته باشیم.

در اینجا می خواهیم تا آیتم های اساسی در نحوه طراحی برج خنک کننده را توضیح دهیم تا شما عزیزان با این موارد آشنا شوید و بتوانید به راحتی کولینگ مورد استفاده خود را انتخاب نمایید.

دمای مرطوب محل جغرافیایی:

یکی از آیتم های مهم مکان مورد استفاده کولینگ می باشد. بر این اساس که ما باید دمای مرطوب محیط (Wet-bulb temperature) محل مربوطه را بدانیم تا بتوانیم آن دما را درمحاسبه انتخاب کولینگ قرار دهیم.

جهت آشنایی با مقاله دمای مرطوب می توانید اینجا را کلیک نمایید.

دمای ورودی و دمای خروجی:

اینکه ما چه میزان دمای آبی را می خواهیم به چه دمایی برسانیم از آیتم های اساسی می باشد که در محاسبه کولینگ بسیار مهم است. و می بایست از قبل این مقدار دما را اندازه گیری نماییم. به طور مثال ما می خواهیم یک میزان آب با دمای 40 درجه را به دمای 25 درجه سانتیگراد در سیستم خود برسانیم.

دبی آب:

در یک سیستم، به مقدار جابجایی حجم آب در مقطع و مدت زمان مشخص، میزان آبدهی یا دبی گفته می شود.

میزان دبی آب در محاسبه برج خنک کننده بسیار مهم و اساسی می باشد و می بایست جهت طراحی کولینگ میزان آن را از قبل به طور دقیق بدانیم.

آیتم هایی که در نحوه طراحی برج خنک کننده به آن اشاره شد می تواند ما را در خرید بسیار کمک نماید و از هزینه های اضافی جلوگیری نماید. مشاوران گروه طراحی شرکت تنام سپاهان می توانند شما را طراحی برج خنک کننده به صورت رایگان مشاوره نمایند.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.