217219397

مزایای پکینگ آنتی باکتریال

مزایای پکینگ آنتی باکتریال

مزایای پکینگ آنتی باکتریال یا پلی پروپیلن با خاصیت آنتی یوی به اطلاع می رساند که در محصولات تولید شده توسط شرکت فنی و مهندسی تنام سپاهان مراحل اضافه کردن مواد و نگهدارنده ها در مرحله پروسس در اکسترودرهای مخصوص انجام می پذیرد و آزمایشات و تست های فراوانی جهت بررسی و صحت عملکرد آنها انجام پذیرفته است که در صورت نیاز به اطلاعات فوق ارسال می گردد.

پکینگ آنتی باکتریال

پکینگ آنتی باکتریال علاوه بر داشتن خواص زیاد مانند مقاومت در برابر اشعه UV خاصیت ضد باکتری نیز دارند و این موضوع باعث می شود که به باکتری ها اجازه رشد ندهد.

همانطور که مطلع هستید باکتری ها در محیط های مرطوب و گرم شروع به رشد می کنند و محیط داخل برج های خنک کننده مکان مناسبی برای رشد این باکتری ها و در ادامه جذب و ازدیاد جلبک ها می باشد که این مسئله از دو جنبه دارای اهمیت می باشد یکی از جنبه بهداشتی و دیگری در بهره وری سیستم و طول عمر برج های خنک کننده .

از لحاظ بهداشت عمومی

از میان انواع باکتری هایی که در محیط برج های خنک کننده و معمولاً در سیستم های تهویه مطبوع رشد می کنند باکتری خطرناکی به نام Legionella وجود دارد که این باکتری در دمای ۲۷ تا ۴۵ درجه سانتیگراد رشد و نمو می کنند.

این باکتری در زمان جنگ جهانی دوم در سرباز خانه های اروپا بسیار رایج بود و باعث ایجاد عفونت های ریوی و … می شد و دلیل شایع بودن آن در محیط های بسته به خاطر استفاده از دستگاه های تهویه مطبوع که هوای داخل سالن ها را دائماً سیرکوله می کنند و دارای رطوبت و گرما در محیط کویل ها می باشند بود و محیط برج خنک کن نیز محیط بسیار مناسبی برای رشد و تکثیر این باکتری ها می باشد.

در نتیجه پس از اندک زمانی تمامی سطح پکینگ های داخل برج ها مملو از این نوع باکتری می شود و به مرور آب در گردش و همچنین هوایی که توسط فن مکیده می شود و از فن استک خارج می شود این باکتری ها را در فضا پراکنده می کنند و تمامی اشخاصی که در مجاورت این تجهیزات تنفس می کنند و یا با آب در تماس هستند در معرض این بیماری خطرناک قراردارند.

از لحاظ بهره وری و طول عمر سیستم

رشد این باکتری در روی سطح پکینگ ها باعث ایجاد بستر مناسبی برای تجمع جلبک ها و رسوب گیری در پکینگ ها می شود و در مدت زمان کمی گذرگاه های آب درون پکینگ ها دچار گرفتگی می شوند.

به جز مزایای پکینگ آنتی باکتریال این امر بر روی راندمان برج تاثیر مستقیم می گذارد زیرا با ایجاد گرفتگی درون پکینگ ها حجم آب در گردش کمتر شده و همچنین سطح تبادل حرارت نیز کاهش می یابد در نتیجه انتقال حرارت به نحو مطلوب صورت نگرفته و مقدار دمای مورد نیاز توسط برج های خنک کننده تامین نمی گردد. همچنین این گرفتگی ها باعث تجمع بیش از حد رسوبات در پکینگ ها می شود و در نتیجه پکینگ ها مسدود و سنگین گردیده و باعث فروریختن آنها می گردد.

شایان ذکر است که سایر پکینگ ها نیز از جنس پلی پروپیلن می باشند و اتصال آنها توسط جوش می باشد و دمای قابل تحمل آنها تا ۸۰ درجه سانتیگراد و طول عمر مواد آنتی باکتریال افزوده شده به آنها طبق تست های انجام گرفته در حودو ۴ سال می باشد.

 برای کسب اطلاعات در مورد انواع پکینگ ها اینجا را کلیک نمایید.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.