الکتروموتور عمود نصب برج خنک کننده

الکتروموتور عمود نصب برج خنک کننده

ویژگی های الکتروموتورها با قابلیت نصب عمودی چیست ؟

مهمترین ویژگی الکتروموتور عمود نصب برج خنک کننده، بلبرینگ های استفاده شده در آن ها است. انتخاب نوع یاتاقان(بلبرینگ) در ماشین های بسیار کوچک و بسیار بزرگ آسان است. زیرا فقط یک انتخاب برای هر یک وجود دارد. با این حال در محدوده هایی که می توان از یاتاقان های ضد اصطکاک یا آستین (دارای بوش یا حلقه آستین) استفاده کرد، چندین شرایط کار و نگهداری را باید در نظر گرفت :
  • موتورهای بلبرینگ آستین (Sleeve bearings) باید هر روز از نظر سطح روغن و لرزش بررسی شوند.
  • بلبرینگ های ضد اصطکاک بایستی در فواصل زمانی مشخص چرب ( گریسکاری ) شوند.
  • بلبرینگ های آستین را نمی توان در بارهای جانبی یا بارهای عمودی به سمت بالا مانند موتورهای محرک تسمه، استفاده نمود. مگر اینکه طراحی و تنظیمات بسیار ویژه ای انجام شود .
  • Sleeve bearings در پایان درایو موتور را میتوان بدون ایجاد مزاحمت در اتصال، ترازبندی شفت، پیچ های پایه، اتصالات الکتریکی، تغییر داد. غالباً برای جایگزینی بلبرینگ های ضد اصطکاک، این موارد بایستی به صورت زیرپوش باشد.
شکل زیر مقایسه ی این ملاحظات را برای کمک به انتخاب نوع بلبرینگ تعیین شده برای موتور را نشان می دهد.
با توجه به توضیحات گفته شده، مشخص شد که انتخاب نوع بلبرینگ در بارهای محوری، شعاعی و هردو بار محوری شعاعی، می تواند نقش بسزایی داشته و نوع بلبرینگ در تحمل این بارها مهم باشد. اصطکاک کمتر و روانی حرکت بلبرینگ ها نیاز به الکتروموتور بسیار قدرتمند برای ایجاد حرکت دورانی را کم میکند و طول عمر قطعات را افزایش می دهد. توجه به این نکات برای مهندسین شرکت تنام سپاهان در انتخاب الکتروموتور برای برج خنک کننده، بر آن شده است تا الکتروموتور عمود نصب برج خنک کننده برای کولینگ تاور در بارهای مختلف استفاده نماید.

برای آشنایی با نحوه کارکرد گیربکس اینجا را کلیک نمایید.

مقالات مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.